LT EN
žigolas samdomas šokio partneris (vyriškis) nakt. klube; jaunas meilužis, kurį išlaiko turtinga vyresnė moteris (Interleksis)
Originalo forma gigolo

Vartosenos pavyzdžiai

Vienkartiniai daiktai klastingi kaip vienam kartui perkamos moterys, ciniški kaip senstelėjusią damą šokdinantys žigolai [...]. ŠA 2002.

Kad toks italų mados kūrėjas Giorgio Armani sugriovė visus oficialios vyriškos eilutės dėsnius, pasaulis nebūtų sužinojęs, jei ne 1980 metais sukurtas Paulo Schraderio filmas „Amerikiečių žigolas ". LR (S) 2004.

Kadrai iš filmo „Vyras už pinigus II: žigolas Europoje" (Deuce Bigalow: European Gigolo). [...] gal kike įdomesnė yra prostitutui nusakyti vartojamų žodžių įvairovė – lietuviškai tai gal būtų „kekšūnas" ir kitokie panašūs žodžiai iš K raidės, bet angliškai tikrai pasistengta. LR (TV) 2005.

Mes juk neparsidavinėjame. Nesame kokie žigolai, esame profesionalai [striptizo šokėjai. – R. M. ] ir už savo darbą gauname atlyginimus. R 2005.

Tačiau ar žigolo nedaro gėdos vyriškajai giminei? [...] Šių nuotraukų rinkinyje tik vieno vaikinuko, save vadinančiu žigolu, išvaizda padarė malonų įspūdį [...]. R 2008.