LT EN
aipodas labai mažas, didelio ekrano išskirtinio dizaino mp3 ir mp4 grotuvas
Originalo forma iPod < i(nternet) + pod(casting)
Kitos formos ipod, ipodas, iPodas, iPod, iPod'as
Susiję žodžiai IT, IT-istas, aifonas, aipadas, aityšnikas, pod'as, podkastas, podkastingas

Vartosenos pavyzdžiai

Pristatė pasauliui savo ''iPod'' grotuvą. Verslo klasė 2006.

Ir koks jusu reikalas, kokia man muzika aipodas pumpuoja per ausines. inter. kom. 2007.

Pasirodo užsienio Bendžiai&Co gudrūs - pavyzdžiui, Apple pardavinėja muziką už centus ir sėkmingai groją per savo iPodus, kiti labai sėkmingai naudoja internetą kaip marketingo priemonę: parsisiųsk vieną nemokamai, jei patiks - pirk visą albumą greitai ir patogiai. intern. inf. 2007.

Vienas žinomas dizaineris įsteigė ir iPodų prižiūrėtojo etatą. Jis tvarko, rūšiuoja ir papildo muzikinę kolekciją bei rūpinasi, kad jo bosas visada būtų informuotas apie aktualiausias muzikos naujienas ir tendencijas. R 2008.

[...] leidėjai ir knygų pardavėjai [Frankfurto knygų mugėje] buvo užsiėmę kitais rūpesčiais. Naujausiu Vokietijos knygynų priešu - nedideliu į mobilųjį telefoną panašiu plastikiniu prietaisu su ekranėliu. Šis „iPod" literatūros mėgėjams, kurį JAV rinkoje neseniai pristatė bendrovė „Amazon", vadinasi „Kindle". Jame telpa 400 skaitmeninių knygų. LR 2008.

Kiekvienas vaikinas laiko bent vieną merginoms patinkančią dainą savo iPod’ e. delfi.lt inf. 2008.

Kodel dingsta muzika is ipodo, kai naujai pasijungi ipoda prie kompo ir pradeda ka nors kelta ir kai paziuri, kad nebera nieko ipode. intern. kom. 2008.

Jeigu tas aipodas sugebes sugroti Era Vulgaris albumo taip, kad jis patiktu ish karto - tada jis geras. intern. kom. 2008.

Kodel dingsta muzika is ipodo, kai naujai pasijungi ipoda prie kompo ir pradeda ka nors kelta ir kai paziuri, kad nebera nieko ipode. intern. kom. 2008.

Atnaujintas – jau ketvirtos kartos „iPod Nano" grotuvas yra ploniausias kada nors sukurtas „iPod" su patraukliu aliuminio ir stiklo korpusu. Versus (intern.) 2008.

8 gigu aipodas, filmai nuotraukos, muzika tikrai geras. intern. inf. 2009.

Ipodas išgelbėjo mergaitę nuo žaibo smūgio. intern. inf. 2009.

Lygiai pusę septynių, aipodas kišenėj. intern. kom. 2009.

Bet aš suprantu ir tuos, ypač vyresnės kartos žmones, kurie išgyvena, kad jų vaikai yra įnikę į „aipodus", „aifonus" ir, užuot susitikę, nuolat ten „čatina". Versus (intern.) 2010.

Aipodų karta. Feisbuko karta. Tai buvo žmonės, kuriuos apibrėždavo rinkodaros produktai, kurių taptybė buvo masinio turėjimo, naudojimo ir sudėvėjimo padarinys. Gabija Grušaitė „Neišsipildymas", 2010.

Be to, pabaigoje pateiktose išvadose jis žengia dar toliau ir bando apmąstyti vaizdo ir žiūrovo santykį sudėtingame skaitmeninio kino amžiuje, kuomet su vaizdų griūtimi susiduriame kiekviename žingsnyje: nuo nešiojamųjų kompiuterių, lytėjimui jautrių „iPod" iki 3D technologijų. LM 2013.

Kažkas turi mokslo idėjas diegti į praktiką, kurti naujus ir gerus produktus, aipodus, liečiamu ekranu valdomas indaploves bei išmanųjį gatvių apšvietimą, prisitaikantį prie pėsčiųjų ir vairuotojų nuotaikos. intern. inf. 2014.

Dabar važiuodamas mašina klausausi muzikos USB laidu prisijungęs aipodą. Haruki Murakami „Vyrai be moterų" (Versta iš japonų k.), 2016.