LT EN
demo demonstracinė muzikos kūrinio ar kompiuterinės programos, žaidimo ir pan. versija; kompiuterinė programa, rodanti kelių minučių trukmės kompiuterinės grafikos, garso, muzikos ir teksto mišinį; su šia programa sukurtas kompiuterinis kūrinys
Originalo forma demo < demonstration
Susiję žodžiai demovakaras

Vartosenos pavyzdžiai

Gaila, kad tik DEMO, bet įdomus žaidimėlis, reikalaujantis matematikos. intern. inf. 2006.

Kol kas išleisime tik singlą, vėliau demo juostą. Veidas 1996.

Kažkada, ne taip seniai, peržiūrinėjau keletą senų demo, kurių tarpe pasitaikė ir The Jacksons five remix. Mano nuomonė apie ją vis keičiasi:) intern. inf. 2005.

Super graži demo, su ne demo stiliaus muzika (Bob Marley), kuri šiai demo labai tinka. Pasakysiu patetiškai: ji man primena saulėtą rytą su vaivorykšte:) intern. kom. 2005.

Pagaliau kiniečiai ištraukė savo demo į interneto šviesą. Kažkaip net nesumasčiau parašyt jai apžvalgos. Šiaip reiktų, nors nesu tikras ar ten tikrai demo... Jau net mūsų demo ne visai demo:) intern. inf. 2005.

Pagrindinė kategorija - šiems produktams netaikomi ypatingi apribojimai - demo tik turi veikti su geru „šiuolaikiniu" kompiuteriu
ar žaidimų konsole. Paprastai demo reikalauja high-end žaidimams skirto kompiuterio su geru 3D spartintuvu. Demo paprastai yra 2-10 minučių ilgio ir (šiuo metu - 2003) nuo kelių iki keliolikos megabaitų apimties. intern. inf. žr. 2010.

Demo programos yra šiuolaikinio kompiuterinio meno šaka. Jos supina matematiką, programavimą, grafiką, eksperimentinę muziką, dizainą ir kūrybiškumą į nepaprastą vaizdo ir garso derinį. [...] Demo yra skirta nustebinti žiūrovą, parodyti autorių kūrybišką vaizdo ir garso kūrimo kompiuteryje galimybių išnaudojimą. Kūrėjai dažniausiai yra jauni Europos programuotojai, dailininkai/dizaineriai/modeliuotojai ir elektroninės muzikos kūrėjai. Demo yra skirtos demo simpoziumams ir konkursams („demo parties"), kurie vyksta įvairiose Europos šalyse. intern. inf. žr. 2010.