LT EN
lūzeris kuriam nesiseka, nevykęs žmogus
Originalo forma loser
Kitos formos looseris, looser'is, loser'is, loseris
Atitikmenys nevykėlis, nenusisekėlis
Susiję žodžiai lūzinti, lūzeriškas

Vartosenos pavyzdžiai

Amerikoje ypač šnairiai žiūrima į nevykėlius - „lūzerius" (losser). Jų šalinamasi tarsi jie sirgtų maru. Lietuvos aidas 1999.

Lygiavos principas gimdo tik „lūzerius", nieko kito, griežtai pareiškė gana dažnai su pastaraisiais susiduriantis darbdavys. R 2004.

Nevairuoju, nes esu lūzerė ir nesugebu išlaikyti teisių. Panelė 2006.

Jaučiausi truputį lūzeris, nes nieko nepadarydavau, ką liepdavo dėstytojai, jokių etiudų nesuvaidindavau. LR (Mes) 2006.

„G&G Sindikatas" ne šiaip kokie lūzeriai, o nusipelnę hiphopo scenos kapitonai. Panelė 2007.

Gal tu ne „lūzeris", o tiesiog indigo? delfi.lt inf. 2007.

Paleckis toks kvailas, kad nesupranta, kaip juokingai atrodo visiškas looseris, mokantis kitus gyvenimo. Looseris todėl, kad beviltiškai veda Panoramą (palygink su Žiedu) [...]. bernardinai.lt kom. 2007.

Lukas Lūzeris sapnavo gulįs virtuvėje ant grindų, o taip ir buvo. Juozas Erlickas „Bajorų", 2007.

Kritika – tai lūzerių užsiėmimas, o jų motyvai visada akivaizdūs: nenusisekęs gyvenimas, asmeninės nuoskaudos, per mažai šlovės, nebuvo atriekta jiems pyrago („atkato"), nieko geresnio jie nesugeba, užtat baisiausiai pavydi visiems, o ypač garbingus postus užimantiems ir pyragą valgantiems asmenims. 7MD 2008.

Ekonominis žmogaus pasiekimas įgijo moralinę vertę: be pinigų, be perkamosios galios Lietuvoje tu esi nevisavertis, gal net ir menkysta, o turėdamas pinigų esi visavertis, pagarbos vertas žmogus. Pirmasis - loseris , o antrasis - winneris. Kitoks miestas. Žurnalo „Miesto IQ" straipsnių rinktinė. 2010 (2008-2010).

Neįtikėtinai didelis, skurdus ir bejėgiškas sovietžmogių pasaulis čia tiesiog šviečia, atskleisdamas visą debilavotų postkomunistinių lūzerių nostalgiją tiems režimo laikams, kai viskas buvo aišku, nes partija visada nurodydavo, ką daryti. intern. inf. 2011.

O kas jei tu pralošei, neturi karjeros, nuvylei tėvų lūkesčius, neturi žmonos didele krūtine, negali sau leisti atostogų Filipinuose? Pagal tai, koks gyvenimo būdas mums yra brukamas, išeitų, kad Tu esi "looser’ is", nesveikas. intern. inf. 2012.

Tuojau pat, vos jie grįš į miestą, ji padės jam susikrauti šmutkes, kas netilps, eis tiesiu taikymu per balkoną, jo JO - psicho, lopo, idioto, locho, lūzerio, veiloko (brudenos!) - nereikia nieko, tegu eina į visas keturias puses. Danutė Kalinauskaitė „Skersvėjų namai", 2015.

Valstybės tarnyboje gali būti lūzeriu, dirbančiu 8-17 val.? delfi.lt inf. 2016.

Arūno Matelio filmo „Nuostabieji lūzeriai.Kita planeta". vš r. 2017.

[...] noriu susirašinėti su merginomis nuo 14 iki 16, gyvenančiomis ne kaime". nuoširdžiai maniau, kad turi būti visiškas lūzeris, jog taip ieškotum draugų. Virginija Kulvinskaitė „kai aš buvau malalietka", 2019