LT EN
masteringas muzikos įrašo, kompiuterinio žaidimo ir pan. parengimas skelbti (platinti)
Originalo forma mastering
Kitos formos mastering'as
Susiję žodžiai masterintojas, masteris, masterinimas

Vartosenos pavyzdžiai

Įrašyta, sumiksuota ir atliktas masteringas studijoje Jet Sound, Vilniuje 1996 m. spalio - 1997 kovo mėnesiais. vieš. inf.

ash visgi lieku prie nuomones, kad jei padarai gera suvedima, tai masteringe nieko daug labai daryt nereikes, uzteks pakompresuot kazkiek tam tikrus daznius..! intern. kom. 2004.

Įrašo masteringas (ang. mastering) yra procesas, kuris atlieka galutinę įrašo korekciją prieš gaminant pagrindinį tiražavimo cd (Master disc). Skirtingai skambančių kūrinių suvienodinimas dinaminiu ir tembriniu atžvilgiu. Taip pat įrašo paruošimas publikavimui. intern. inf. 2006 – 2010.

jo sitie faini, tik jie kaip matau tik masteringa daro, man labiau reikia suvedimo. intern. kom. 2007.

Po garso suvedimo prasideda galutinis muzikos įrašo kūrimo etapas masteringas. Masteringo rezultatas „kopija masteris" iš kurios ir daromas įrašo tiražas. intern. inf. 2008.

Masteringo esmė - įrašų parengimas platinimui, transliavimui ir kitokiam naudojimui. Tai susideda iš garso lygių suvienodinimo, dažninio spektro lyginimo, fazinių artifaktų šalinimo. Galutinis masteringo produktas yra Master CD - diskas paruoštas dauginimui. intern. inf. 2009.

Šiuo metu įrašinėjame ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Suvedimą darome Latvijos studijoje „Sound Division", masteringą darysime Anglijoje, į kurią vyksiu vasarą. alfa.lt inf. 2010.