LT EN
tagas esminis žodis, kuriuo pažymimas tekstas automatinei paieškai atlikti; grafitininko vadinamasis parašas
Originalo forma tag
Kitos formos tag'as
Susiję žodžiai hashtaginti, haštagas, tageris, taginti

Vartosenos pavyzdžiai

Kaune yra penkios šešios grafitininkų komandos, taip pat nemažai pavienių dailininkų. <...> Kiekviena šių komandų turi savo pavadinimą bei susikurtą specialų ženklą - „tagą", kurį piešia ant namų sienų bei tvorų. LR 2003.

Su hiphopu populiarėjo grafitai, nes pirmieji ant sienų savo pravardes ėmė žymėti breikeriai. Tokios žymės vadintos „tagais". 7MD 2007.

Tekstas šiame tage yra ne kas kita kaip jūsų puslapio antraštė kuri nurodo teksto esančio jūsų puslapyje temą. intern. kom. 2007.

Bet koks graffiti kūrinys neįsivaizduojamas be tag‘o - kūrėjo parašo. intern. inf. 2008.

Šioje rubrikoje yra dienos, savaitės ar mėnesio populiariausi tag'ai (raktiniai žodžiai). Kuo tag'o raidės ryškesnės, tuo jis populiaresnis. Paspaudęs ant tag'o, galėsi pamatyti visas su juo susijusias naujienas. Registruoti vartotojai gali pridėti tag'us į formą, esančią prie kiekvienos naujienos. intern. inf. 2008.

Pataginta tagais: saugumas, saugykla. intern. inf. 2010.

Tokie grupiniai piešėjai, kurie rašo vieną ir tą patį užrašą, vadinami „tageriais", o jų užrašai – kūrėjų asmeniniai ar komandiniai slapyvardžiai, kitaip tariant, autorių parašai, – „tagais". Jais tarsi norima pasakyti: „Aš čia buvau." delfi.lt inf. 2010.

Septintajame dešimtmetyje Niujorke vienas veikėjas ėmė visur rašyti savo pseudonimą, kitaip sakant, žymėti teritoriją vadinamaisiais „tagais". Tuo užsikrėtė ir kiti, ypač pamėgo metro vagonus, mat grafitininkams svarbus dalykas yra matomumas. bernardinai.lt. 2011.