LT EN
popsas sleng. populiari, daugelio mėgstama muzika; itin prasta muzika
Originalo forma < pop < popular
Kitos formos pop
Susiję žodžiai cake popsas, k-pop, k-popsas, popsininkas, popsinis, popsinti, popsistas, popsiškas, popsovas, popsuoti, popsinti

Vartosenos pavyzdžiai

Jos atliekamos muzikos stilių sunku apibūdinti, nes tai džiazo, reggie, klasikos, techno ir „popso" mišinys. Veidas 1997.

Lietuviškas „popsas" šalia pasaulinio – lyg rogės šalia raketos. balsas. lt inf. 2009.

Nors "pop" iš esmės yra "populiariosios muzikos" trumpinys, tikslumo vardan aš "pop" vartosiu siaurąja prasme – vienam iš populiariosios muzikos stilių apibūdinti. [...] Taigi, prieiname prie pop ir jai artimos popso sąvokos. Itin svarbu pabrėžti, kad šie du terminai turi kiek skirtingą prasmę. Pop yra populiarioji muzika siaurąja prasme – stilius priimtinas pačiai plačiausiai masių daliai. [...] Beveik kiekvienas stilius turi savo pop atmainą: pop house, pop trance, pop jazz, pop rock, pop metal... [...] Pats terminas "pop" jokių išankstinių neigiamų prasmių neturi. Tai svarbus ir reikalingas stilius, be kurio niekaip neapsieitų nė viena visuomenė ir atlikti ar klausyti tokios muzikos visai nėra gėdinga. Tiesiog bet kokia muzika turi turėti bent lašelį meniškumo. Jo neturinti pop muzika vadinama popsu. Kitaip tariant – popsas yra nekokybiškas, nemeniškas, žemo lygio pop. intern. inf. 2009.

Tačiau žaidimas tik atrodo paprastas, jam nepasiruošęs čia randa vien eilę nešvankybių, o galintis žaisti – autorės žadėto žaidimo nė neieško, juk skaito popsą . „Knygų aidai", 2013 (3).

Popsas – šūdas, o visi mirę genijai – auksas. Beata Tiškevič „Vyvenimas", 5-asis leid., 2018.